Životné poistenie bez pripoistenia invalidity nie je poistením

Ak existujú finančné produkty, ktoré sa ľuďom už doslova prežrali a majú na nich averziu, tak sú to jednoznačne životné poistenia. Životné poistenie je niečo, čo je pre bežných ľudí zložité, navyše ponuku na najvýhodnejšiu poistku už veľakrát dostali od čerstvo zmaturovaného spolužiaka Joža, bratranca z piateho kolena, či výrečnej susedy odvedľa… lanárili ich už veľakrát.

Predajné techniky

Rôzne kung-fu predajné ťahy a šarlatánske techniky radia predajcom vytvárať v potenciálnom zákazníkovi potrebu. Ak zákazník bude dokonale vnímať potrebu, tak sa ju pokúsi niečim zaplátať a produkt kúpi. Lenže sa tieto predajné techniky zabudli zmieniť o tom, že keď tých potenciálnych zákazníkov na kávičku pozve pánko v obleku a povie slovo „životná poistka“ tak samotná averzia na tento produkt v hlavách prisediacich vypína senzor sluchu a automaticky prepína na režim „únikový východ“.

Pri nenásilnom čítaní článkov je to iné. Manipulatívne hlasové techniky, naučené gestá, frázy, herecké výkony… to všetko je off. Čítate iba to, čo čítať chcete a z článku si beriete len to, čo si vziať chcete. Sami si informácie v texte skladáte do puzzle, aby ste si utvárali názor. Nech je ten názor akýkoľvek, je to váš názor a nie názor obchodníka v upotenej košeli s naučeným úsmevom.

Invalidita

Invalidita je stav, keď sa chorobou alebo úrazom dostávate do situácie, keď sa vaše šance na samostatné bezproblémové bytie znižujú. Invalidia môže spôsobiť, že sa už nebudete môcť poprechádzať po lese s košíkom na huby, ibaže ste sa s invalidným vozíčkom vedeli teleportovať cez spadnutý kmeň stromu. Invalidita môže napríklad spôsobiť stratu končatiny, sebestačnosti, zamestnania, príjmu,… a to presne v tomto poradí.

Nikto, samozrejme okrem cigánskych veštkýň, nepozná budúcnosť. A aj tie sa občas zvyknú seknúť. Štatistická odchýlka, viete… Spoliehať sa na to, že má každé auto vymenené brzdové kotúče, šofér v ňom 360 stupňový zorný uhol a reakcie ako namydlený blesk, bude asi utópia. Tiež sa nedá spoľahnúť na hĺbku dezénu pneumatík, viskozitu čerstvo popršanej vozovky, či triezvosť všetkých zúčastnených premávky… A ani tie bunky v tele neprinútite k synchronizovanému deleniu, aby sa nezhlučovali.

Poistenie invalidity pomôže vyriešiť finančné straty

Strata sebestačnosti zvyčajne výrazne stenčí vašu peňaženku a schopnosť zarobiť si. Poistenie invalidity nezníži pravdepodobnosť toho, že sa vám niečo (ne)stane, ale zvýši pravdepodobnosť toho, že prípadnú nešťastnú udalosť finančne prekleniete.

A ak už hejtujete poistky, tak hejtujte drobné eňo-ňuňo pripoisteníčka, ktoré stoja majland a riziká ktoré kryjú, sa vašej peňaženky ani nedotknú. Alebo sa naozaj nebudete vedieť zaobísť bez tých 50-tich eur z poistky pri pľuzgieriku na predlaktí? Aj o tých napíšem, ale neskôr…

Facebook Comments