Indická Ponzi-schéma OneCoin!

Ak si myslíte, že India je od Slovenska na míle ďaleko, tak sa mýlite. Aspoň čo sa týka kryptomeny OneCoin, je k nám India bližšie ako kedykoľvek predtým.

OneCoin na otvorenom trhu

Prvým varovným prstom v prípade OneCoinu bolo to, že spoločnosť odmietla akékoľvek obchodovanie OneCoinov na burze kryptomien. OneCoin jednoducho nebol obchodovateľný na otvorenom trhu. Ak by bol, okamžite by sa preukázalo, že jeho hodnota nie je žiadna. Ak niektorá výmenná burza príjme na obchodovanie kryptomenu, tak nejde o záhadné platidlo. Každá burza si overí vývojárske prostredie, technológiu, bezpečnosť. Pravdepodobne žiaden z týchto predpokladov spoločnosť nespĺňala, a tak si nemohla dovoliť vstúpiť na otvorený trh.

OneCoin si spoločnosť vytvorila ako vlastnú, neobchodovateľnú platformu (alebo skôr prikrášlenú zmienku o nej), čím mohla klamať investorov o svojej hodnote. Tento výmysel sa neštítila prezentovať ako vylepšenú verziu Bitcoinu. Dokonca si na svojej vlastnej stránke viedla vlastný zoznam kryptomien s najväčšou trhovou kapitalizáciou a nezabudla OneCoin v zozname hodiť vždy na 2. miesto hneď za Bitcoinom.

OneCoin – The Bitcoin Killer! 

Konferencie OneCoinu sa niesli v slogane „OneCoin je zabijak Bitcoinu!“ Hlavná predstaviteľka, alebo ak chcete tvár OneCoinu – Ruja Ignatova, dnes už čestne svieti na popredných priečkach policajného zoznamu hľadaných podvodníkov. Ale ako to už v Indii a konkrétne v Bombaji býva, pravdepodobne ju už navždy „pohltilo mesto“.

konferencia spoločnosti OneCoin s kontroverzným sloganom

To, že OneCoin, neakceptoval žiaden obchodník a že sa touto bájnou kryptomenou nedalo nikde platiť je nepriestrelný dôvod na to, že tento sľubovaný projekt asi nebude v súlade s kostolným poriadkom. Viete, kde sa končí zdravý rozum, tam pravdepodobne nastupuje nejaký druh čiernej mágie. Povedzme si to otvorene, veď aj dnes sa nechajú voliči opiť rožkom pri sľuboch politikov.

Nechcel by som zažiť tie indické konferencie v štýle „vlkov z walstreet“, kde davovou psychózou sfanatizovaní šialenci pravdepodobne až krochtali od šťastia pri predstave toho, čo im OneCoin prinesie. Ak by sa medzi nimi našiel niekto, kto by im to nereálne sľúbené Ferrari šiel vyhovoriť, tak by zrejme dopadol veľmi, veľmi zle…

OneCoin aj na Slovensku

No a čo sa odohrávalo na Slovensku celkom pekne znázorňuje jedno video zo Starej Turej:

Koľko poškodených naletelo na vzdušné zámky OneCoinu na Slovensku neviem, možno ich bolo zopár aj zo Starej Turej, no viem, že každému z nich teraz ostali prázdne vrecká a oči pre plač…

Osobne by som sa chcel dozvedieť, ktoré skupiny obyvateľstva sú na podvody najnáchylnejšie, či je predpokladom vzdelanie, alebo sú to skôr podprahové pudy a chamtivosť, ktoré stimuluje mozgové závity všetkých úplne rovnako.

Alebo návnada zaberá najviac na tie najhladnejšie a najchudobnejšie ryby?, To je aj dôvodom, prečo sa Ponzi-schémam v našich končinách tak darí?

Moja osobitná výzva smeruje k tým, ktorí vo svojom okolí spozorovali špekulatívnu investíciu… pochváľte sa prosím v diskusii pod komentármi. Ak to čo i len jednému investorovi zachráni peňaženku, tak potom tento blog mal zmysel. Nepochybujem o tom, že investícií majúcich rovnaké parametre ako OneCoin tu na Slovensku bude určite viac.

Facebook Comments