Búrková sezóna 2022 začala! Prekontrolujte si poistenie bývania – kvôli zdražovaniu môže byť už neaktuálne

Včera (24.apríla) sa prehnala východným Slovenskom silná búrka. Na Zemplíne hlásia polámané stromy a poškodené strechy. Veterná smršť sprevádzaná početnými bleskami sa na Slovensko presunula z maďarského Miškovca, kde vyčíňala supercelárna búrka, ktorá pravdepodobne vyústila v tornádo v dedinke Ónod.

Ceny nehnuteľností rapídne narástli

Posledný rok nezdražuje iba plyn, pohonné hmoty a potraviny. Inflácia má dopad aj na ceny stavebných materiálov, ktoré potom navyšujú ceny novostavieb. Ceny nehnuteľností ťahá nahor aj neutíchajúci dopyt. Len za posledný rok nehnuteľnosti na Slovensku zdraželi zhruba toľko ako za 3 roky predtým. Podľa štatistík realitných portálov za uplynulý rok vzrástli ceny bytov v mnohých regiónoch Slovenska o viac ako 30 %. Najväčší cenový skok zaznamenali v poslednom kvartáli roka 2022.

Ako správne nastaviť poistenie nehnuteľnosti?

Po rokoch zdražovania je načase vziať do rúk staršie zmluvy poistení nehnuteľností a prekontrolovať výšku krytia na nich.

  • POZOR! Ak máte poistnú zmluvu spred roka, je dosť možné, že máte svoju nehnuteľnosť krytú nedostatočne a je na mieste poistné krytie navýšiť.

TIP: Pri poisťovaní nehnuteľnosti je rozumné položiť si otázku, či si za danú poistnú sumu, v prípade že by sa mojej nehnuteľnosti niečo stalo, si budem môcť kúpiť novú nehnuteľnosť v rovnakej lokalite a rovnakom štandarde.


Dôležité je v prípade nehnuteľností určených na bývanie kryť komplexnú 3-kombináciu a to:

  • 1) Poistenie nehnuteľnosti (hrubá stavba)
  • 2) Poistenie domácnosti (vnútorné vybavenie domu a bytu – elektronika, spotrebiče,…)
  • 3) Poistenie zodpovednosti za škodu (napríklad vytopenie susedov v bytovom dome pod vami)

Komplexné krytie troch rizík je možné dojednať aj na jednej poistnej zmluve neživotného poistenia. Viaceré poisťovne v takomto prípade automaticky poskytujú aj dodatočnú zľavu.


Prepočítať cenu poistenia vašej nehnuteľnosti si môžete nezáväzne aj v našej kalkulačke v sekcii „Poistenie majetku“. Za pár minút si tak sami vytvoríte cenovú ponuku poistenia vašej nehnuteľnosti a to až v 9 komerčných poisťovniach:

Prepočítajte si cenu poistenia vašej nehnuteľnosti

Kalkulačka

Pozor: Cez kalkulačku je možné poistenie nehnuteľnosti aj priamo uzatvoriť – poistná zmluva vznikne až zaplatením poistného. Pred uzatvorením zmluvy je však vhodnejšie ak samotné nastavenie poistenia prekonzultujete s nami – kontaktný formulár.

Facebook Comments

Súvisiace služby