Eduard Heger osobne otvoril konferenciu Finweek

Prvé dni finančnej konferencie Finweek priniesli okrem diskusie o Financiách v kríze aj viacerých významných hostí. Jedným z nich bol práve Eduard Heger, Minister financií SR, ktorý prišiel Finweek aj osobne otvoriť. V rámci svojho príhovoru poukázal na dôležitosť konferencie a na jej vysoký informačný a edukatívny prínos. Finweek označil za silný zdroj inšpirácie a informácií pre možnosti zmeny a výrazný posun vpred.

Diskusiami o Financiách v kríze, ktoré boli témou prvého konferenčného dňa, však 4 dňový finančný festival nekončí, práve naopak. Finweek pokračuje až do 24. septembra a počas nasledujúcich dní sa budú renomovaní odborníci zo Slovenska aj zo zahraničia venovať ďalším progresívnym témam a media partner Financievpohode.sk bude pri tom.

Program finančnej konferencie Finweek 2020


Report najdôležitejších tém konferencie Finweek 2020

Po anglickom prvom dni sa už celý druhý diskusný deň viedol v slovenskom jazyku. Témou diskusií bola predovšetkým finančná gramotnosť. V diskusii odznelo viacero alarmujúcich faktov ako aj názorov na to kde sú nedostatky vo finančnej gramotnosti Slovákov. Videozáznam z diskusie na tému „Následky zlej finančnej gramotnosti sú vážny problém pre celú ekonomiku.“ si môžete pozrieť z youtube archívu: 

Tretí deň odbornej konferencie Finweek priniesol pre retailový segment klientov najmä praktické informácie v diskusii na tému „Ako začať s investovaním?“. Diskusiu si môžete pozrieť z youtube archívu:

Diskutujúci viackrát ako vhodné riešenie na pravidelné investovanie spomínajú práve volatilné finančné nástroje. Vhodným investičným aktívom určeným predovšetkým na dlhodobé pravidelné investovanie môžu byť akciové ETF fondy a pre skúsenejších investorov sa núkajú aj samostatné akciové tituly.

Tieto regulované finančné nástroje sú obchodované na burze a podliehajú osobitnému daňovému režimu, ktorý je pre investorov atraktívnejší nakoľko výnosy z nich sú za určitých podmienok daňovo oslobodené. Viac informácií sa dočítate v článku: Investície oslobodené od dane


Zdroj: tlačová správa finweek.sk, kompletné znenie tlačovej správy si môžete prečítať TU.

Facebook Comments