Aké benefity ponúkajú zdravotné poisťovne deťom?

Za zdravotné poistenie si platíme. Často márne očakávame viac, ako nám reálne dokáže dať. Naše 3 zdravotné poisťovne deťom ponúkajú určité výhody. Legislatíva výrazne reguluje činnosti a možnosti zdravotných poisťovní. Ponuka výhod a benefitov sa v jednotlivých poisťovniach odlišuje. Finporadna.sk zosumarizovala aktuálne detské porovnanie medzi poisťovňami. Využite tieto benefity aj pre Vaše dieťa. 

Darček pri narodení dieťaťa

Každá zdravotná poisťovňa Vám dá pri narodení dieťaťa darček. Tento benefit sa v čase obmieňa. Dnes má podobu napríklad kufríka či praktickej tašky na kočík, ktoré Vám poisťovňa naplní. Vo vnútri sú rôzne užitočné veci, pričom sú samozrejme rozdiely medzi jednotlivými poisťovňami. 

Aj keď to nie je úplne “darček”, mnohým môže pomôcť aj zapožičanie monitora dychu. Overte si u svojej poisťovne aj túto možnosť.

Zľavy na detskú výbavu a príspevky

V tejto sekcii sa poisťovne ešte viac medzi sebou líšia. Bábätko dostane od poisťovní rôzne zľavy (či priamo finančné príspevky), ktoré rodičia využijú pri nákupe detských potrieb a ďalšej zdravotnej starostlivosti. 

Finančne zaujímavé je najmä tzv. vracanie doplatkov za lieky. Toto je aj legislatívne podchytené, avšak opäť sa poisťovne medzi sebou líšia. Dokážete získať späť peniaze aj nad rámec zákona. Napr. ak ste sú rodičia alergici a bábätko potrebuje predpísať špeciálne antialergénne mlieko, môžete vďaka vhodnému zdravotnému poisteniu ušetriť. Ušetrené peniaze sa môžu prihodiť deťom do sporenia.

Zubná starostlivosť je samostatná kapitola. V závislosti od poisťovne a druhu výkonov, môžete získať na zubnú starostlivosť pre dieťa aj 100 EUR ročne. Poisťovne preplácajú zdravotné výkony alebo aj zubnú hygienu. Nepreplácajú sa vyslovene kozmetické, resp. estetické zákroky.

Nadštandardné vyšetrenia, služby a zľavy

Využite zdravotné poistenie aj na prevenciu. Cez zdravotné poistenie môžete získať príspevok aj na nepovinné očkovania (napr. proti kliešťom, HPV,..). V nejakej forme sa dajú preplatiť v závislosti od zdravotnej poisťovne aj zľavy na testy protilátok pri Covid-19.

Všetky naše zdravotné poisťovne preplácajú CRP, tzv. vyšetrenie z kvapky krvi. Vďaka tomu sa často v menej závažných prípadoch vyhnú deti zbytočnému užívaniu antibiotík. Vyšetrenie zároveň dokáže odhaliť závažnejšie ochorenia, ktoré sprevádzajú zvýšene zápaly v tele. Využite tento benefit u pediatra.

V závislosti od zdravotnej poisťovne môžete využiť aj finančnú pomoc pri vyšetrení potravinovej intolerancie, ošetrenie aj u nezmluvného lekára (do určitého finančného limitu), zľavy v rôznych predajniach zdravotných pomôcok (napr. optiky), zľavy pri liečebných kúpeľných pobytoch či zvýhodnené cestovné poistenie.

Elektronická komunikácia a online konzultácie

Konkurencia medzi zdravotnými poisťovňami tiež spôsobuje aj napredovanie v inováciách a elektronických službách. Množstvo benefitov, rôznych žiadostí a konzultácií viete vyriešiť telefonicky alebo priamo cez aplikáciu. 

Zaujímavá je tzv. asistovaná zdravotná diagnostika. Tú môžete využiť v kombinácii s aplikáciou, resp. telefonickou konzultáciou.

Vyberáme niekoľko benefitov na porovnanie

Benefit Dôvera Union Všeobecná zdravotná poisťovňa
Darček pri narodení dieťaťa: naplnený baby box s uchytením na kočík praktická knižka Naše dieťatko kufrík a niekoľko užitočných vecí
Pre zdravé zúbky (napr. na zubnú hygienu,..): až do 100 EUR ročne až do 100 EUR ročne až do 120 EUR ročne *
Vrátenie doplatkov za predpísané lieky a dietetické potraviny (napr. antialergické mlieko pre bábätko): až 200 EUR pre deti do 17 rokov neobmedzená výška až do 200 EUR ročne *
Príspevok na okuliare: Zľavy vo vybraných optikách, tiež príspevok pre deti do 8 EUR na rám a sklá Príspevok na rám a sklá do 100 EUR *
Vyšetrenie z kvapky krvi (CRP): 100% hradené u pediatra 100% hradené u pediatra 100% hradené u pediatra
Monitor dychu pre bábätká: bezplatne zapožičia bezplatne zapožičia
Zo zliav a príspevkov vyberáme napr.: Zľava 25% na nákup značiek Dr.Max a Bioderma 30 EUR na kurz plávania pre bábätká doplatky za čeľustno-ortopedickú liečbu fixným alebo snímateľným aparátom až do 450 EUR *

* od 1.1.2021 zavádza VŠZP tzv. Peňaženku zdravia – v rámci toho je potrebné v aplikácii VŠZP založiť skupinu 4-8 osôb poistených vo VŠZP, zároveň je potrebné, aby všetky osoby mali absolvované preventívne prehliadky. Bez splnenia dodatočných podmienok nezískate tieto benefity.

Odporúčania

  • Nebuďte k zdravotnému poisteniu ľahostajní. Výber správnej poisťovne môže ušetriť nielen peniaze, ale uľahčiť riešenie rôznych špecifických žiadostí.
  • Aj finančný poradca, resp. sprostredkovateľ, Vám môže okrem iných finančných produktov porovnať aktuálnu ponuku jednotlivých zdravotných poisťovní.
  • Pri konzultáciách zohľadnite Vaše preferencie či rodinnú anamnézu (napr. rodičia alergici) – môže to pomôcť lepšie vybrať vhodnú zdravotnú poisťovňu.
  • Zaujímajte sa o benefity, ktoré môžu dať zdravotné poisťovne deťom – výhody sa vyvíjajú v čase aj vďaka konkurencii medzi poisťovňami.

Autor článku: Michal Ducký z portálu Finporadna.sk


Prihlášku do zdravotnej poisťovne Dôvera môžete zadať aj z pohodlia svojho domova cez toto tlačidlo:

CHCEM SA POISTIŤ V DÔVERE

(Ak si vyberiete bezplatnú službu Kuriér, tak prihlášku nemusíte zasielať poštou, pre podpis zmlúv k vám príde kuriér.
Nezabudnite zmenu poisťovne nahlásiť svojmu zamestnávateľovi.).

_ _ _

Prihlášku do zdravotnej poisťovne Union môžete zadať aj z pohodlia svojho domova cez toto tlačidlo:

CHCEM SA POISTIŤ V UNION

(Ak si vyberiete bezplatnú službu Kuriér, tak prihlášku nemusíte zasielať poštou, pre podpis zmlúv k vám príde kuriér.
Nezabudnite zmenu poisťovne nahlásiť svojmu zamestnávateľovi.).


Chcete zmeniť zdravotnú poisťovňu, tak zmenu viete vybaviť aj s nami.

CHCEM ZMENIŤ ZP

Facebook Comments