Aké hypotekárne kampane prináša leto 2021?

Hlavná dovolenková sezóna je v plnom prúde. Bankoví pracovníci majú toho počas roka pochopiteľne veľa a tak tiež dovolenkujú. Stretávame sa s dlhšími lehotami pri schvaľovaní úverov. Nič to však nemení na tom, že aj v lete 2021 bežia naozaj skvelé kampane. Čo sa teraz oplatí?

ČSOB banka

Hitom leta 2021 je ponuka na 0,99% p.a. úrok pri 10r. fixe od ČSOB banky. Banka uvedenú sadzbu síce neposkytuje každému, no klientom s lepším ratingom by sa mala ujsť.

Benefit vrátenia 1-3 splátok, navyše stále ostáva. Tzn. ak ma niekto výročie fixácie v najbližších mesiacoch, nie len že môže získať väčší pocit bezpečia cez atraktívnu úrokovú sadzbu na 10 rokov, ale aj benefit do 1500€ vo forme vrátenia 1-3 splátok. Pri prenose úveru na výročie fixácie sú to prakticky peniaze „zdarma“ alebo čistý zisk pre klienta.

Prima banka

Boje o najnižšie úrokové sadzby pri kratších fixáciách nie sú pre veľké banky extra zaujímavé, a preto sa ich v poslednej dobe ani veľmi nezúčastňujú.

Najnižšie sadzby za tento rok ponúkali najmä Poštová banka, Unicredit a Prima banka. Kým prvé dve menované banky sadzby kozmeticky zdvihli alebo zostali na rovnakým podmienkach, Prima banka opätovne zaviedla sadzbu 0,4% p.a. na fix 40mes. a doplnila ju k sadzbe 0,5% p.a. pri fixácii na 45mesiacov. Touto ponukou je opäť v hre o navýšenie trhového podielu na trhu.

Tatra banka

Od 14.7. je tu po dlhšom čase aj kampaň z Tatra banky. Ako napovedá názov kampane „Hypotéka pre modrú planétu“ zámerom je zvýhodniť klientov, ktorí banke pri vybavení hypotéky k nehnuteľnosti predložia energetický certifikát triedy A0, resp. A1.

Môžu tak získať úrokovú sadzbu 0,75% p.a. na 3r. fix0,85% p.a. na 5r. fix. Kampaň platí do 11.09. resp. pre 2500 prvých žiadostí. Dôležité je podotknúť, že sa to vzťahuje aj pre americkú hypotéku (t.j. bezúčelovú).

mBank – spotrebný úver

K hypotekárnym kampaniam si ešte dovolím vsunúť jednu celkom podarenú kampaň na spotrebný úver, kde klienti, ktorí splácajú svoj spotrebný úver aspoň tri mesiace, môžu prenosom do mBank získať výhodnú sadzbu od 3,9% p.a..

Funguje to tak, že súčasná úroková sadzba na spotrebnom úvere sa pri refinancovaní zníži o 2%, pričom maximálne na 3,9%.

Úver je bez poplatku za spracovanie. Možnosťou skonsolidovať 1 až 10 záväzkov a maximálna hranica je 32 000 €

CHCEM SA PORADIŤ O HYPOTÉKE

Facebook Comments