Sadzba 0,39% a iné jarné hypokampane bánk

Po zime sa prebúdza nie len príroda ale aj marketingové a produktové oddelenia bánk. Hypotekárny trh prináša aj v jari 2021 viaceré novinky, za zmienku stoja najmä tieto štyri:

0,5% na 45-mesačný fix

Prima banka v apríli zdvihla svoju doteraz najnižšiu sadzbu o 0,1% na výslednú sadzbu 0,5%, avšak predĺžila fix o 5 mesiacov na 45 mesiacov. Kým v prvom prípade sme hovorili o „lepšom“ trojročnom fixe, v druhom prípade ide už o takmer  „štvorročný fix“. IT špecialisti rôznych porovnávačov a systémov opäť dostali požiadavku na zapracovanie novej, neštandardnej fixácie. Uvidíme, či sa tento nápad na trhu osvedčí.

Banka navyše pokračuje v doterajších podmienkach kampane aj pri refinančných úveroch (preplatenie poplatku za predčasné splatenie a pod.), čím sa opäť stane veľmi silným hráčom v tejto oblasti. Ponuka Prima banky platí do 16.07.2021.

0,39% na 3-ročný fix

Pilotný projekt so sadzbou 0,39% na 3 ročný fix UniCredit banka spustila už na Veľkú noc. Nakoľko sa kampaň osvedčila, banka ju predĺžila do 9.5.2021.

Pre objektívnosť treba uviesť, že táto sadzba je podmienená aj poistením k úveru. Aj keď nie som fanúšikom banko-poistenia, UniCredit banka svoje poistenie k úveru nedávno výrazne zvýhodnila.

Ponuka s poistením úveru je v UniCredit v súčasnosti oveľa výhodnejšia ako bez poistenia. Ponúka úsporu na poplatku za úver, znaleckom posudku a úrokoch.

1,15% na 10-ročný fix

Určite majú svoje opodstatnenie aj dlhšie fixácie. Do noviniek zahrňujem ponuku ČSOB banky so sadzbou od 1,15% na 10r. fix. Táto banka naďalej poskytuje benefit vrátenia jednej až troch splátok vo výške 500-1500€ a flexibilné mimoriadné splátky cez aplikáciu SmartBanking.

1,17% na 7-ročný fix

Preplatenie poplatkov za predčasné splatenie úveru z inej banky. Možné riešiť už po 6 mesiacoch splácania. Preplatenie poplatku aj pri zmene spoludlžníka alebo nehnuteľnosti. Bezúčelové navýšenie do 40%. Pokojne to označme  ako „ohľaduplné refinancovanie“. Ponúka ho OTP banka. Kampaň platí do 30.6.2021.

CHCEM SA PORADIŤ O HYPOTÉKE

Facebook Comments